štvrtok, apríla 06, 2006

Ste tu prvý krát?

Čítanie príspevkov na blogu je veľmi jednoduché. Sú zoradené podľa toho, kedy boli pridané. Archivovanie je nastavené mesačné, prípadne sa môže objaviť pokus o týždenné, ale to len zo začiatku. Po kliknutí na archív článkov (o také dva mesiace) sa ukážu všetky články v poradí, v akom boli uložené (pokiaľ nebude možnosť nastaviť to inak - zatiaľ sa to inak nedá).

Pod článkami nájdete tieto odkazy:
 • posted by SSK BA @ - označuje autora príspevku, resp. blogu (autori príspevkov budú podpísaní vlastným menom, resp. rozpoznateľnou skratkou, alebo pseudonymom, pokiaľ bude chýbať podpis - príspevok bol pridaný hlavným administrátorom, ale ja aj tak budem používať skratku JJ)
 • 10:20 PM - označuje čas pridania príspevku
 • 1 comments - označuje počet komentárov k príspevku, po kliknutí si ich môžte čítať, prípadne prispievať (malo by to byť nastavené tak, že sa hneď publikujú, v prípade problémov bude každý nový komentár poslaný aminovi na schválenie a až následne publikovaný)
 • "obálka" - pošlite informáciu o článku svojim priateľom. Dôležité - nezabudnite vyplniť e-mailové adresy ;-) Pokiaľ ste prihlásený, a máte určíté práva na úpravu blogu, tak sa váš e-mail zobrazí už prednastavený, ale môžte ho aj prepísať.
 • "ceruzka" - zobrazí sa, len pokiaľ ste prihlásený do systému ako admin, v tom prípade môžte príspevok ihneď opraviť, zmeniť ...
Pridanie komentára k príspevku:
 • kliknite na comments - otvorí sa: Post a Comment on... pokiaľ by ste zabudli o čom je príspevok, tak kliknite na No comments yet. - Hide Original Post, ktorý vám ukáže celý text príspevku.
 • Leave your comment (Nechajte váš komentár), napíšte sem komentár k príspevku. Pokiaľ chcete písmo odlíšiť, musíte použiť html kód - základné tri príkazy sú uvedené
 • Choose an identity - pridala som to preto, aby mohol každý pridať komentár k príspevku a nemusel sa registrovať na blog (alebo sa zaregistrujte ako Or you can sign in as a different user) Dôležité - vyplňte prosím svoje meno tak, aby bolo rozpoznateľné aspoň ľuďmi, ktorým adresujete komentár k príspevku, v prípade, že chcete byť inkognito, tak zakliknite Anonymous. Vyplnenie Your Web Page pomôže propagácii webu vašej knižnice :-)
 • Word Verification - dôležité vyplniť. Nastavené je preto, aby sa vyhlo nezmyselným komentárom a spamu v komentároch, pretože zapísanie verifikácie je niečo, čo troška človeka zdrží pri pridávaní príspevku (ale zasa nie veľmi dlho)
 • Preview - zobrazí váš komentár, pokiaľ ho chcete zmeniť, tak máte možnosť
 • Publish Your Comment - komentár bude pridaný pod príspevok (v prípade, že nastanú problémy, tak bude najskôr odoslaný hlavnému adminovi stránky, resp. podľa dohody všetkých adminov stránky, a až následne bude publikovaný, ale dúfam, že to nebude trvať dlhšie ako jeden deň)
V profile je uverejňené súkromné ICQ číslo, preto budem rada, ak ma cez ICQ budete kontaktovať len naozaj v prípade veľkých problémov a dôležitých otázok, alebo prípadne aj kvoli zaslaniu vášho ICQ čísla (šetríme za telefonovanie, a zároveň ak viete robiť naraz viac činností stíhate aj preberať problém aj pracovať - už som sa to naučila, ale zasa nič netreba preháňať)
E-mail adresy všetkých členov výboru krajskej pobočky nájdete TU.

Hlavný admin stránky:

 • Jana Jelínková (skratka podpisu pod článkom JJ, alebo nepodpísaný článok - pretože podobných ako tento bude asi viac)
Emailom (z blogu) požiadaní o spoluprácu:
 • Danka Birová (CVTISR)
 • Katka Marušiaková (UKB)
Máte záujem stať sa adminom??? Napíšte mi prečo a o čom budú vaše príspevky :-)

....ešte poznámka na záver... ...pokiaľ nechcete dostávať spam, ale chcete, aby ľudia vedeli o vašej e-mail adrese, tak na tomto blogu ju uverejňujte v tomto formáte: meno[@]domena.sk.Je to prvý zo štandardov tohto blogu ;-) ...pokiaľ by ste ale chceli radšej inú formu, napr. meno(zavináč)domena.sk, tak sa môžme dohodnúť, ale nech je to jednotné :-)
[ = ALT+91
@ = ALT+64
] = ALT+93

Môj e-mail: jana.jelinkova[@]ulib.sk
P.S.: Napíšte mi všetky problémy, ktoré máte s blogom, aby sme to mohli vyriešiť :-)

3 Comments:

Blogger FunLibrarian said...

Diskusna skupina - http://groups.google.sk/group/Kniznica - zatial len skusobne.

1:10 PM  
Anonymous Judita Kopáčiková said...

Super!
Jedna poznámka na okraj: v ľavom stĺpci uvádzame členov výboru KP BK SSK, nie celkom správne. Podľa pravidiel slovenského pravopisu treba najskôr uviesť krstné meno a až potom priezvisko. Sme však zrejme naozaj postihnutí svojím povolaním - keďže inverziu používame pri katalogizácii, často ju potom používame nesprávne i v bežnej komunikácii.

1:17 PM  
Blogger FunLibrarian said...

Dakujem za pripomienku, co som napisala v e-maily, ze sa na to pozriem, tak idem teraz zrealizovat :-)

1:30 PM  

Zverejnenie komentára

<< Home